Forum o Pingwinach z Madagaskaru

Forum o Pingwinach z Madagaskaru


#46 2012-10-28 11:13:04

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

LOL, jeszcze nie zaczęłam tego pisać. Ciekawe, czy się wyrobię... Jak tak - przeczytasz, jak nie - opowiem ci, jaki miałam pomysł. Tak czy inaczej się dowiesz
Dziękuję A który ci się najbardziej podoba? No i pokaż te swoje!
Co sądzisz o pl dubbingu do drugiego sezonu MLP?
Ach, trochę offtop... Powiedz coś o Hetalii, żeby nie było, że schodzimy z tematu

 

#47 2012-10-28 18:59:00

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Yay!
Oj, wszystkie fajne Ale chyba najbardziej ten ognisty kuc :3 Co do moich - nah. Nawet nie wiem, które dać
Na razie nic- jeszcze nie obejrzałam... A co, znalazłaś linka do nich????!!!!
Ok.... Ulubiona postać/scena :3?
EDIT: Zdecydowałam się dac jedno Jakby było źle widoczne, to jest to Włochy, a pod nim pisze "Math makes Italy sick" Teraz zgaduj zagdula, w którym zeszycie jest ten rysunek ? http://i45.tinypic.com/a1p99e.jpg
EDIT2: Yay, znalazłam je! Wstałam o piątej, żeby je obejrzeć, to w momencie edita pierwszy "Powrót Harmonii" i połowa drugiego za mną Jak na razie, super Głos Discorda troszkę mnie zawiódł (okrytny, nie troll, buuu ) , ale tłumaczenie niezgorsze

Ostatnio edytowany przez marina1318 (2012-10-29 05:57:19)

 

#48 2012-10-29 17:40:37

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Zarąbisty rysunek! Jest w matmie!
Nie piszę tego ff. Nie mam dokładnie opracowanej fabuły, temat nie do końca mi leży... A pomysł był taki: Celestia po raz pierwszy od śmierci Twi odprawia ceremonię Letniego Słońca i przypomina sobie te wszystkie lata i uroczystości spędzone ze swoją wierną studentką.
Dla mnie Discord - fajnie by było, gdyby nie to, że zbyt okrutny. Luna - czasem miała świetne momenty, aby po chwili zepsuć wszystko - ogólne wrażenie 4/10, Discorda 7/10. Tłumaczenie do dupy, jak dla mnie. Zabili wszystkie żarty, nawet te, które spokojnie można przetłumaczyć na polski.
Ulubiona postać? Ameryka, Anglia, Włochy, Rosja. Jak na razie
Ulubiona scena: na razie brak.
Daj więcej rysunków :3

 

#49 2012-10-29 17:56:27

LastDay

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Teraz moja kolej:

Ameryka - spoko
Anglia - należy do moich ulu.
Rosja - bardzo lubię
Chiny - spoko
Francja - nie cierpie (kiedy się pojawia, mam ochotę pożyczyć Patelnie od Węgier)
Japonia - lubię
Niemcy - i tu nie ma żadnych rewelacji
Italia - lubię
Polska- Jedna z moich ulubionych postaci
Dania- neutral
Finlandia/Szwecja/Norwegia....itp. - nawet
Bracia Bałtyccy- lubię
Prusy- średnio, raczej na nie
Węgry- Lubię
Austria- Spoko
Białoruś- Hmm... średnio
Ukraina- To samo co wyżej
Hiszpania- Nawet lubię
Romano- Niezbyt
Egipt- Średnio
Korea- I don't like

I chyba tyle
Jak kogoś pominęłam to mówić

Ostatnio edytowany przez LastDay (2012-10-29 17:56:58)

 

#50 2012-10-29 19:20:39

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Fluttie:
Dziękuję bardzo Yup, w matmie (ale kumpel rotflował, jak mu to pokazałam...) Jeden z lepszych rysunków, to pomyślałam, że dam.... Co do innych - LoL, muszę wybrać jakie
O, niezłe
Luna mi się akurat podobała. Spokojnie 8/10. Dość okrutna, ale normalny głos słodki. Discord... 5/10. Tłumaczenie mogło być lepsze, ale nie oczekujmy zbyt wiele.
No cóż, akurat te postacie są najbardziej lubiane (Jakby coś, to problemu ze znalezieniem interesujących artów mieć nie będziesz ).... Mój ukochany Japonia akurat lubiany nie jest, ale, cóż, trudno .
Ulubiona scena : trudno rzec. Wolę World Series od Axis Powers ( bo Polska ^_^ i "Ya Ho Ho Tra La La" ), ale w AP są mocne sceny - Anglia i krzesło Busby'ego oraz Włochy w odcinku 12 :3.
Eldzia:
Moment, już 4 osoby nie lubią Francji... Let's kill him together
Polska (mam z kilka artów z Felciem bardzo interesującym... <if u know wat i mean>), Anglia (poszukaj piosenki "Pub And Go" ), Prusy (aaa! Jak można go nie lubić >.<) ... Yay

 

#51 2012-10-29 19:40:26

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

A u mnie dziś taka sytuacja:
Mam podwójną matmę, dzwoni dzwonek (w przerwie między jedną a drugą), podczas gdy ja rysuję lecącą Fluttershy. Do sali wbijają dwie moje przyjaciółki: pegasis i nie pegasis. Nie pegasis:
- Kucyki? Znowu (widziała, jak rysuję je nie raz, poza tym wie, że jestem maniaczką)? Nie wiem, jak można się tym jarać.
Pegasis do niej:
- Masz tu przed sobą dwa dowody!
A potem uraczyłyśmy ją wykładem o zajebistości kucyków.
Takie tam codzienne maltretowanie znajomych magią przyjaźni.
"O, niezłe"  - czy to odnośnie mego pomysłu na fica?
"Luna mi się akurat podobała. Spokojnie 8/10. Dość okrutna, ale normalny głos słodki." - właśnie nie powinna mieć głosu ani słodkiego, ani okrutnego (nadmiernie). Powinna brzmieć... Królewsko.
"Tłumaczenie mogło być lepsze, ale nie oczekujmy zbyt wiele." - jak dla mnie fatalne. Weźmy np. kwestię "Pinkie Pie, you're a genius! - No, I'm not. I'm a chicken!". "Pinkie Pie, jesteś genialna! - I umiem gdakać!" - WTF!!? Sytuacje takie można mnożyć.
"No cóż, akurat te postacie są najbardziej lubiane" - jakoś tak mam, że często lubię postaci najbardziej lubiane, nawet nie wiedząc, że wszyscy je kochają. Od razu np. polubiłam pokochałam Fluttershy, Rainbow,  Skippera i Barneya, nawet zanim dowiedziałam się więcej o fanach danych seriali.
Francja mnie denerwuje (taki męski odpowiednik Rarity, tylko 10 razy gorszy, bo ją w końcu polubiłam), co jest nieco dziwne, bo ogólnie lubię Francuzów, język francuski, ich historię, kulturę itp.

Mógłby mi ktoś opisać osobowość Norwegii? I innych Skandynawów? (w skrócie, oczywiście). PROSZĘ!

EDIT: Marina, nie chciało mi się pisać "recenzji" twojego fica na FGE, więc napiszę tu: Świetny jak zawsze! Krótki, ale wzruszający. Bez niepotrzebnego wodolejstwa (jak często u mnie bywa) - dowód na to, że mniej to lepiej

Ostatnio edytowany przez Flutterlie (2012-10-30 16:36:02)

 

#52 2012-11-03 11:33:51

LastDay

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Fluttie, wejdź na hetalia.org i tam będzie ci wszystko opisane.
Czemu nie lubie Francji.
To taki modniś, w dodatku zboczony. Co jeszcze bardziej denerwuje. Dba o wygląd tylko, o siebie, czasami jest z tego powodu złośliwy... Nie nie nie! Szkoda nawet na niego słów.

 

#53 2012-11-03 14:26:24

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Fluttie: Heh, nieźle A ja ostatnio naciągnęłam kumpla na obejrzenie 2 pierwszych odc. MLP. Dość mu się spodobało, a póxniej taka scena:
K:Słuchaj...
J:Hmm?
K:Sam się sobie dziwę, ale masz jeszcze jakieś odcinki ?
A przedtem jeszcze na APH go namówiłam - 30 odc., manga... i jest z nim o czym gadać
Nope, "O, niezłe!" o chomiku cioci Krysi Jasne, że o pomyśle
Cóż, królewskość też była, ale Luna była bardziej ludzka, no, bardziej kucykowa
To akurat nieco irytujące, ale, powtarzam, mogło być gorzej
Osobowości... heh, poszukaj na hetalia.org - tam jest wszystko
Heh, wcale nie masz wodolejstwa Fic rzeczywiście nawet, nawet mi się udał... Zobaczymy, jak to będzie z następną odsłoną MLF (już wysłałam pracę ), bo dany tam fic jest małym eksperymentem ;D
Eldzia: Jak na naszej rozmówce na skajpaju - Francja jest po prostu chory A Korea... Nie no, bez komentarza po prostu... -,-'

 

#54 2012-11-04 00:34:04

LastDay

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Chory psychicznie Marinka. Oni z Koreą to nierozłonczna parka. Tacy sami. W fanficku "Stypendium narodowości" Francisi został sparowany z Seszelką. Nie wiem czy oglądałyście Hetalia Gakugen. Ale ponoć że Francja wychował Seszelkę, i teraz na nią leci. Derp. (on na wszystkich leci)
To ja już wolę naszego nierozważnego Felka, od takiego zboka ;P
Ja bym się chyba załamała gdyby nasz Felek był taki jak Francja.
(co nie zmienia faktu że niepodoba mi się to co autor robi z nim w skanlacji: Bitwa pod Grunwaldem, że na takie ciapki (co do nas zuppełnie nie podobne) wychodzimy, no bez jaj, że niby Litwa wygrała bitwę pod Grunwaldem, a Polska bez jej pomocy nigdy by sobie nie poradziła, podżystało ich czy co. A w ogóle nie oszukujmy się autor robi z Litwy taki "naród wybrany". Ile to on nie ma zalet i jeszcze ten Grunwald i niektóre rzeczy. Nie no, brak słów poprostu)

 

#55 2012-11-04 11:26:14

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Ja z Hetalią na razie stoję, nie mam czasu (w ostatnim tygodniu codziennie po południu byłam poza domem - aż dziwne, zważywszy, że jestem domatorką ). Aczkolwiek nadrobię.
Luna mi się nie podoba nadal. Znaczy, przeboleć mogę, ale nic nie pobije geniuszu oryginału.
Widziałaś Canterlot Wedding pl? Krysia - cudowna, Cadance -... na przemian - raz mi się podoba, raz nie, ale ogólnie może być, gdyby nie to, że jest za słodka, Shining - super, BBBFF - ok wykonanie, tłumaczenie do dupy, Aria - raz dobrze, raz strasznie - czyli średnio, ale za to reprise zajebisty, Love is in bloom - Jezu..., rymowanka - świetna, Twilight i inne standardowe VA spisały się super.
No i wczoraj emitowali May the best pet win, ja włączyłam telewizor akurat jak się piosenka skończyła, kurde. Ale odcinek ok, tylko "DUN DUN DUN" nie wyszło. Im dłużej oglądam to po polsku, tym bardziej podoba mi się nasz dubbing (a przynajmniej dubbing M6, Celestii, Spike'a i Big MacIntosha - CMC nadal są kiepskie).
Marina, a czy mogłabyś wysłać mi tą pracę na privie (może być tutaj, na forum Skilene)? Bo nie mogę się doczekać!
A ja mam już pomysł, tylko że wątpię, czy uda mi się go zmieścić w 5 stronach, a jeśli nawet, to może mi wyjść coś strasznego (i tak zapewne będzie). Sigh... Nie potrafię napisać sensownej krótkiej formy wypowiedzi. Ewentualnie jak napiszę, to mogę ci wysłać "przedpremierowo" (oczywiście, jeśli chcesz).

 

#56 2012-11-04 11:59:27

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Eldzia: Te rzeczy po prostu fatalne
Fluttie: To nadrabiaj, bo świetne, a film... po prostu genialny
Właśnie oglądam - BBBFF do przeżycia, reprise niezły, rymowanka średnia, TDA nie skomentuję (w ogóle mi się Kredens nie podoba, ale Shining dobry ), Kryśka genialna, reprise Arii mnie powalił (ocieka zagilbistością) , a LinB jeszcze nie odsłuchałam Dubbing polski dobry, ale Big Mac brzmi inaczej w 2 sezonie niż w 1 (a w 1 genialny)
Jaką pracę? Plastyczną czy ficową Bo czy ficową...nie wiem.
O, nieźle Poproszem na privie linka

 

#57 2012-11-04 12:36:26

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Oj, muszę nadrobić... Wiesz co, ale z MLP też tak było -obejrzałam 8 odcinków, potem tydzień czy półtora przerwy i potem zaczęłam oglądać na potęgę! Co dziwne, było to dokładnie rok temu.
"rymowanka średnia" - a mi się strasznie podoba! Nie wiem, czemu. Reprise Arii po polsku chyba sobie na telefon ściągnę. Ostatecznie, po wysłuchaniu kilka razy Arii i różnych kwestii Kredensu, stwierdzam że mi się nie podoba (ani Aria ani "KADENS" - denerwuje mnie ta wymowa). Big Mac? Naprawdę?
A to jest jakaś plastyczna? Poproszę obie
Dam linka, tylko najpierw muszę to napisać Dopiero zaczęłam.
EDIT: Nie wiem, czy widziałaś, ale Kredke w poście o Moim Małym Fanfiku napisał, że to twój fic na kolejny temat (ten o całowaniu) jest strasznie krótki i prosił, żebyś wysłała coś dłuższego. Nie, żebym się wtrącała, czy coś, tylko pomyślałam, że nie wiesz o tym.

Ostatnio edytowany przez Flutterlie (2012-11-04 12:58:42)

 

#58 2012-11-04 19:41:33

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

To nadrabiaj
Cóż, są różne opinie Kadens... bez komentarza. Jak i imię, jak i dub. Kryśka mocna.
Eeyup.
Ok, tylko za parę dni , aż będę miała finalnie własny net
LoL
Tak, widziałam... Cóż, muszę w końcu coś napisać

 

#59 2012-11-05 15:39:15

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Co do dubbu: Ja jestem ciekawa, jak im wyjdzie Becoming Popular. To już dziś. Find a pet song... może być (Rainbow strasznie dziewczęco wyszła, jak dla mnie).
Dobra, poczekam .
Zawsze możemy napisać coś razem .

 

#60 2012-11-05 19:23:28

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

O BP , przyznam szczerze, się martwię - polska Rarity zwaliła AotD, z AtG było lepiej, ale z wymagającym Becoming... Zobaczymy. Find a Pet Song dobre, tylko RD strasznie wysoki wokal, FS nienajgorzej
Cieszę się Za to, jak wrzucę, to sporo - dziś zapowstała Chibitalia, Ameryka (w matmie, of course) jedna czy dwie nasze dumy (?) narodowe (Polska, of course ) i ... coś. Trochę tego jest Jak patrzyłam, to mam jeszcze jakoś trzy Rosje i raz Japonię (bo nie chciałam go spieprzyć )
Też dobry pomysł

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Wiercenie studni zł Szamba betonowe