Forum o Pingwinach z Madagaskaru

Forum o Pingwinach z Madagaskaru


#331 2012-12-16 15:54:13

Echo

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Zaczynam oglądać Hetalię (magna coś mnie nudziła, nie mogłam pojąć o co cho, anime łatwiej wchodzi )
Powiem, że jest zarrąbista

 

#332 2012-12-16 18:09:13

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Marina: Jak dla mnie, to tylko kolejny crack pairing. Znaczy, jak ci się podoba to ok, ale czy oni spotkali się kiedykolwiek? Albo czy te dwa państwa w realu mają ze sobą coś wspólnego?
Gakuen: Spoko, właśnie mnie uświadomiłaś, że przed chwilą to czytałam (zaczęłam 4 tom i na początku, na kolorowych stronach, jest właśnie jak Oś jest w kółku dziennikarskim i robią artykuł o innych kółkach zainteresowań).
Muzyka: Później przesłucham, bo mama nade mną stoi i chce coś z kompa.
Echo: "anime łatwiej wchodzi" - też mi się tak wydaje, jednak po anime najlepiej przeczytać mangę. Nie będzie cię wtedy tak nudzić

 

#333 2012-12-16 18:19:25

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Echo - właśnie ja zaczęłam od anime (pierwsze 30 odc.), potem HetaOni, manga, reszta anime... I manga mnie nie nudziła
Fluttie - może crack, może nie, ale ładnie razem wyglądają
Fajnie xD
Spoko
Muzyka - Bałtowie - Peace Sounds Nice
http://www.youtube.com/watch?feature=pl … up_HDg7Cv4
EDIT: Nareszcie wzięłam i nauczyłam się obsługi mojego skaneru (mam go od 7 lat, a dopiero teraz, LoL), więc machnęłam skany co poniektórych rysunków... Oto i efekt
https://docs.google.com/document/d/11XH … rDew8/edit

Ostatnio edytowany przez marina1318 (2012-12-16 21:29:13)

 

#334 2012-12-17 15:40:25

Echo

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

A nie wiem, zobaczę, na razie oglądam... I przyznam, że Japonia jest.. Mmm, bardzo pociągający

 

#335 2012-12-17 19:05:25

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Echo, lepiej nie polub Japonii za bardzo... Bo wtedy Pani Moderator zachowa się jak Białoruś, kiedy ktoś się zbliża do Rosji...
Marina: Jak ich lubisz, to spoko. Ale myślałam, że jesteś wielką fanką Japonia x Tajwan.
Właśnie, może wypiszemy shippingi, które:
- Kochamy
- Lubimy
- Tolerujemy
- Nienawidzimy?
Muzyka: Bałtowie - może być, 7,5/10, BTT - nawet niezłe, 8/10.
Rysunki: Chcesz długi komentarz z ewentualnym poprawianiem, czy wolisz zwięzły?

 

#336 2012-12-17 19:44:44

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Echo - d'aww, teraz są dwie fanki Kiku... ALE ON JEST MÓJ!!! *łapie go za rękę i ciągnie do siebie, ku jemu zdziwieniu*
Japonia: Przepraszam, co ty robisz?
Marina: Zabieram Cię i nie zamierzam oddać.
J: o.O
Flutterlie - bo jestem
Spoko
Kocham: JapTai, PruHun, SpaBel (chodzi o Belgię, jak coś )
Lubię: GerIta, SuFin, USUK, JapBel,
Toleruję: całą resztę
Nienawidzę: Gripan, Itacest, Germancest
Rysunki - dawaj długi
Muzyka - e, nie chce mi się dawać tytułu...
http://www.youtube.com/watch?feature=pl … v9-Pbd6-ak

 

#337 2012-12-17 20:33:25

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

"Zabieram Cię i nie zamierzam oddać".
- MATTHEW!!! CHODŹ TUTAJ!!!
- Um... Tak? Co się stało?
- Marina mi właśnie uświadomiła, że możemy się spotykać z wami, nation-tanami. A ponieważ cię uwielbiam... To już nigdy cię nie zostawię <przytulam go super mocno>
- YYYM!!! Jak... chcesz... A...le daj mi oddychać!
- A, sorry <nadal go przytulam, ale przynajmniej może oddychać ^^>
A jak ktoś spróbuje mi go zabrać... To niech lepiej uważa <evil laugh>
Tak, znowu mi odwala. Przepraszam.
Kocham: Gerita, AusHun, BelLiet
Lubię: Sufin, Dennor, Liecht x Isiek (jak to nazwać? I tak wiem, kompletny crack, ale są razem cudni), SpaBel (wiem co to jest od dawna ), JapTai
Toleruję: RusChin, RumHun (Rumunia i Węgry, jak coś), Francja x Seszele, Ukraina x Estonia
Toleruję (z naciskiem na nie lubię): PruHun (czy tylko ja wolę AusHun?), PolLiet
Nienawidzę: UsUk, FrUk, Switzy x Liecht, Spamano plus wszystkiego z Kanadą, Ameryką i Anglią (uważam, że aktualnie nie ma ani jednej postaci, która by pasowała do któregoś z nich).
"Itacest, Germancest" - czyli N & S Italy oraz Prusy i Niemcy? Jak tak, to nienawidzę obu (w zasadzie nienawidzę wszystkich kazirodczych). Natomiast co to jest Gripan?
Muzyka: Kanada... Błagam cię, śpiewaj głośniej, bo cię nie słyszę!

Rysunki: Zaraz dodam opinię, tylko chwilę potrwa, zanim ją napiszę
EDIT:
Kartka 1:
a)    Fem!Niemcy – nie jestem mistrzynią w rysowaniu ludzi, więc nie dam ci jakiś specjalnych rad, poza jedną  - te oczy z lekka przerażają, za małe źrenice. A poza tym, to b. fajne 
b)    Pony!Belarus – problem z oczami taki sam jak u góry (ale w jej wypadku to w sumie nie wada ),  natomiast anatomia – ma trochę zbyt dużą pierś, a przecież to nie Ukraina i zbyt wypięty tyłek, kucyki mają trochę subtelniejszą budowę Ale b. ładna fryzura.
c)    Anglia – tu w sumie nie wiem co powiedzieć, poza tym, że fajny
d)    Włochy & Anglia jako kuce – Włochy siedzi w strasznie dziwny sposób, a te jego przednie kopyta są wyciągnięte w nienaturalny sposób. Obaj nie mają szyi. Ładny efekt magii Iggy’ego.
Kartka 2:
a)    OC – pierwsze, co się rzuca w oczy, to róg – rogi jednorożców są znacznie bardziej szpiczaste. Tylne kopyta są krótsze od przednich. A tak to śliczne.
Kartka 3:
a)    Japonia – w moim headcanonie jest kucem ziemnym, ale to moje osobiste preferencje, które nie mają związku z obrazkiem Ponownie – zbyt wypięta pierś i tyłek, ale za to świetne mimika.
b)    OC kumpla – wiesz, kucyki mają tylne nogi Sama nie umiem rysować kuców „en face” zbyt dobrze, ale nie możesz im odcinać całego zadka, tylnych nóg i brzucha Gdy widać kuca z profilu, zawsze widać też tył. Zawsze
c)    Hippie!Rosja – o, tym mnie rozwaliłaś xD (pozytywnie). Błędy te same co wyżej, ale jego mina jest świetna xD No i sam pomysł też godny pogratulowania. (btw. Rosja też jest kucem ziemnym w moim headcanonie… U mnie połowa to kuce ziemne )
Kartka 4:
a)    Mochi – cudne! Nie mam co poprawiać, oczy Dojca nie wyszły tak źle (ma lekkiego zeza, ale nie rzuca się to tak w oczy)
Kartka 5:
a)    Słonecznik – tym też mnie powaliłaś. Świetne
b)    Skaner ci nie zeskanował jednego rysunku.
c)    Fem!Grecja – fajne
Kartka 6:
a)    Nie wiem, co to ze jedna (nie czytałam Eragona), ale naprawdę udany rysunek
b)    A ten rysunek jeszcze lepszy, ładnie rozwiane włosy. A cieniowaniem się nie martw, u mnie coś takiego nie istnieje (czarna magia, nigdy nie ogarnę cieniowania)
Kartka 7:
a)    Włoszek – fajniutki
b)    MochiTwi – D’aww…
c)    Spain & Romano – i ponownie igramy z moim headcanonem, Hiszpania to kuc ziemny, a Romano to pegaz… – Flutterlie, zamknij się, to nie twój cholerny headcanon! – Przepraszam, za bardzo się przyzwyczaiłam. Tak czy inaczej, poza Romano faktycznie spartolona (na pocieszenie: coś takiego jest cholernie trudno narysować, ja bym na pewno nie umiała), ale sama scenka milutka
d)    OC – skróć tułów, a będzie wspaniale

Ostatnio edytowany przez Flutterlie (2012-12-17 20:54:34)

 

#338 2012-12-18 14:47:45

Echo

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Heh, spokojnie, Japonia mi się podoba, owszem, ale nie mam zamiaru ci go odbierać, Marinko!

Hetalia, nie Hetalia, ja nadal mam swojego Kowalskiego *ściska go mocno jak misia <3*

 

#339 2012-12-18 17:39:16

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Fluttie - OMG, ściana tekstu... Spoko, przebrnę.
Wow, dużo masz tych pairingów... *Userce zależy głównie na JapTaiu* Zapomniałabym, że do kochanych Anglia x Seszele, a do lubianych Switzy x Liecht :3 Gripan - Grecja i Japonia Z cestami racja, też ich nie znoszę
Rysunki - trololo, dam krótko. Cóż, z rysowaniem poniaczye de facto zaczynam od nowa - długo ich nie rysowałam Z ludzikami lepiej, bo głównie ich rysuję, a odkąd mam książkę o rysowaniu, włosy mi dobrze wychodzą Co do headcanonów, wygląda to u mnie tak:
Włochy N - pegaz
Włochy S - ziemny
Niemcy - ziemny
Japonia - jednorożec
Anglia - jednorożec
Ameryka - pegaz
Franca - pegaz
Chiny - pegaz
Rosja - jednorożec
Hiszpania, Prusy - pegazy
Kanada - ziemny
Jak widać, mam tendencję do pegazów i unicornów xD
Echo - i dobrze...
M: *chowa nóż* Ok, Kiku, jest pewne, iż nikt Cię nie zabierze.
J: Jestem wolny?
M:Nie ^_^
J: =.=
Muzyka
- http://www.youtube.com/watch?feature=pl … FSHBSrry9g

 

#340 2012-12-18 19:26:28

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Mi zależy głównie na tych, co kocham (no i jeszcze Sufin), a reszta mi wisi (no, oprócz tych, których nienawidzę - niech spłoną w czeluściach piekieł).
Nie cierpię Anglia x Seszele, może dlatego, że oni siebie nawzajem nie lubią (z tego, co czytałam), a poza tym - nie lubię Seszelki. Ją akurat pairinguję z Francją (są siebie warci...).
Switzy x Liecht, Spamano, cesty, UsUk - uwielbiam pokazywanie mocnych relacji między tymi krajami, ale wyłącznie BRATERSKICH relacji. Wszystkie romantyczne akcje wydają mi się nie na miejscu.
Mój headcanon odnośnie Hetaponies:
1.    Pegazy:
a)    Włochy Płn. – ta radość z życia płynąca z Feliciano po prostu idealnie komponuje się ze skrzydłami. Jego wszędzie jest pełno, a jak dostanie skrzydła, to będzie go jeszcze więcej.
b)    Włochy Płd. – Romano też mi pasuje na pegaza, po pierwsze z powodu pokrewieństwa, a po drugie – pegazy mają szerszy zakres „gestykulacji” niż kuce ziemne i rogacze (skrzydła mogą być złożone, rozłożone, wpółzłożone, opuszczone swobodnie, można latać, przybijać piątki, machać nimi itp.), a Romano, jako człowiek temperamentny i wiecznie gestykulujący (to się tyczy też Feliciano), potrzebuje czegoś, czym będzie mógł wyrazić swój nastrój.
c)    Polska – no bo tak generalnie latanie jest totalnie świetne!
d)    Ameryka – pegazy są bohaterami, niegdyś był to ród żołnierzy, szukający okazji, by pławić się w chwale i glorii. No i są często zarozumiałe (patrz: Dashie) w uroczy sposób .
e)    Kanada – w końcu wszyscy go mylą z Ameryką, bo są identyczni, nie? Więc rodzaj musi być ten sam. A poza tym, ma niemalże taki sam charakter jak Fluttershy.
f)    Dania – bo jest głośny, wszędzie go pełno, ma zawyżone ego itp.
g)    Grecja – jakoś tak. Tu wyjątkowo nie mam powodu.
2.    Jednorożce:
I taki wstęp: W moim headcanonie nie wszystkie jednorożce władają magią, albo inaczej: większość z nich potrafi wykonać jedynie zaklęcie telekinezy, i ewentualnie bardzo proste zaklęcia życia codziennego. Natomiast Magic Trio potrafi korzystać z zaawansowanej magii (której reszta się obawia, włącznie z innymi jednorożcami).
a)    Anglia – czy tu trzeba coś pisać? Włada zaawansowaną magią, to jest najważniejszy powód, choć jest ich wiele.
b)    Norwegia – patrz wyżej.
c)    Rumunia – także patrz wyżej.
d)    Francja – Przecież telekineza jest bardziej elegancka i wytworna, niż radzenie sobie z filiżanką herbaty za pomocą niezdarnych kopytek, oui?
e)    Austria – podobnie jak Francis, róg jest oznaką „pochodzenia z wyższych sfer”
f)    Tajlandia. Jakoś mi tak pasuje. Podobnie jak z Grecją.
Kuce ziemne. Nie będę wypisywać wszystkich, bo jest ich od groma, tylko tych głównych:
a)    Niemcy. Poważny, twardo stąpający po ziemi żołnierz. Nie ufałby magii, nawet swojej własnej, a co do skrzydeł, to wątpię, czy oderwałby się od ziemi.
b)    Japonia. Jest on bardzo spokojny, ustabilizowany, harmonijny – magia czasami/często zawodzi, poza tym jest nieokiełznaną siłą, natomiast skrzydła… Nie, lot jest oznaką wolności i swobody, to nie dla Kiku.
c)    Prusy – wiele osób sądzi, że byłby on pegazem, jak dla mnie jest zbyt blisko spokrewniony z Dojcem (tak wiem, że Pound & Pumpkin to bliźniaki – to wyjątek, jeden na milion. Btw, niemożliwe jest, żeby ze związku dwóch kuców ziemnych urodził się pegaz i jednorożec – genetyka pozdrawia).
d)    Rosja, i cała Europa Wschodnia – Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś – oni są ludźmi, którym nie było łatwo – ciężka praca, to wszystko – jak u kuców ziemnych.
e)    Chiny – To taka Applejack serii Niby jest, ale wśród aliantów często jest taką backgroundową postacią, no i Chińczycy to też jest lud ciężko pracujący – patrz wyżej.
f)    Szwedzio – na pewno brakuje mu wolności pegazów, i nie wydaje mi się, żeby miał talent do magii.
g)    Finek – Popatrzmy. Wielkie trzy królestwa Skandynawii, Dania, Norwegia i Szwecja, potem Isiek, który jest wprawdzie małym krajem, ale to brat Norka, i wśród nich prosty chłopak, cieszący się życiem, jakim jest Tino. Chyba nie można dać takiemu magii, ani skrzydeł, nie?
h)    Hiszpania – pomidory, pomidory, toż to rolnik jest! Kompletny brak wyczucia sytuacji w pewnym sensie wyklucza róg (ponoć jednorożce są mądre, chociaż…), a skrzydła? A po co mu to, przecież on i tak jest szczęśliwy!
i)    Ponadto Holandia, Belgia, Switzy, Liecht, Kuba, Turcja, Australia, Hong Kong, Seszele, Nowa Zelandia, Egipt, Kamerun, Wietnam i pewnie jeszcze więcej  postaci, których nie chce mi się wypisywać.
Postacie, na które patrząc się waham:
a)    Węgierka – ma cechy wszystkich trzech rodzajów: jest odważna jak pegaz, to prosta dziewczyna, jak kucyk ziemny, ale jednocześnie kobieca, jak klacz jednorożca.
b)    Isiek – pegaz, którego cechuje niezależność i niechęć podporządkowania się (- Braciszek. - Nie!), czy jednorożec, jak jego brat?
c)    Tajwan – niby taka zwykła, jak ziemny, ale coś mi mówi, że powinna być pegazem.

Kochacie ściany tekstu, da? A ja mam tendencję do kuców ziemnych.
Muzyka: Later.

 

#341 2012-12-19 17:57:03

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Ściana tekstu... Mordor... OK, challenge accepted.
Mi tam zależy głównie na JapTai'u i braku cestów, ot, tyle. Reszta to mi tam wszystko jedno.
Seszelkę widzę z Anglią, bo skoro dwie tak wybuchowe osobowości, to mogą być ciekawe sytuacje... Z tego samego powodu lubię PruHuna.
Tego typu to właśnie lubię w relacjach brat-siostra, brat-brat, itp., z wyjątkiem Switzy x Liecht - wyobrażam sobie, że, gdy Liecht dorasta, Switzy zdaje sobie sprawę z uczucia do niej, lecz z tym walczy... Poza tym, są słodcy razem :3
HEADCANONS:
Pegazy:
a) Włochy N - pegaz, bo Włoch, gestykuluje i fajnie by wyglądało, gdyby zwiewał na nogach, a skrzydła za nim trzepotały ,
b) Ameryka - skojarzenie z bielikiem amerykańskim,
b)Chiny - bo smoki,
c) BTT - bo art z "Bad Flying Trio" xD.
Jednorożce:
a) Japonia - bo tak. Wiem, wiem, ale nie widzę go jako ziemnego czy pegaza ,
b) Magic Trio - a jak?!
c) Rosja - powód czysto fic'owy - dałam Rosji róg, żeby mógł sobie wódkę wytworzyć ,
d) Nordyki - brak mi szczególnego powodu. Ot tak, jakoś...
e) Azjaci (poza Chinami) - a jakoś.
Ziemne:
a) Niemcy - bo silny!
b) Romano - bo rolnik!
c) Kanada - bo tak!
d)Switzy - bo tak!
Reszty mi się nie chce wypisywać
Muzyka: http://www.youtube.com/watch?feature=pl … Cje6_gz-CY
Hongkong - cośtam. Taa, dalej mi się nie chce pisać tytułów... Nooo, ogólnie spoko muzyka.
Opowieści młodej hetardki - Marina: Le nowy cykl, niech ktoś kontynuuje bo mi samej się nie chce xD
- Dziś na angliku kumpela pytała o jeden wyraz - jakieś jedzenie. Pani powiedziała, że zaczyna się na "p" i lubi się to we Włoszech.... SKOJARZENIA!!!
- Wczoraj inna anglistka puściła nam "Santa Claus is coming to town". Pierwsza myśl? "Byle do piątku Z Hetalii lepsze."
- Dziś miałam prezentację o gospodarce Japonii [tu wstaw pisk]. Gdy ją pokazywałam, nikt nie zwrócił na mnie uwagi. Kanadyizm...
- Wczoraj na WF-ie prowadziłam rozgrzewkę - kanadyizm strikes again.
- Dziś, zamiast rozwiązywać JAKŻE FASCYNUJĄCE ZADANIA Z POLA OKRĘGU, pisałam moją wersje "Dzisiaj w Betlejem" - wersja hetaliowa. Ukończone, ale wrzucę dopiero na Gwiazdkę .

 

#342 2012-12-19 18:39:48

Szeherezada

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Uff... Przebrnęłam przez te posty... Musze na rodzicach wymusić anulowanie szlabanu, bo nie wyrobię XD
To... Nie od początku. Jak o czymś zapomnę to sorry, ale nie chce mi się wracać do góry XD
Rysunki, Marina, śliczne ;3
Pairingi: Wszystkie homo tylko (lub aż XD) toleruję. Z wyjątkiem wszystkich homo z Polską. (FELIKS JEST MÓJ! I TYLKO MÓJ! *podstawcie sobie pod Rosję Felka, a ja to Natasza. "Marry me..." mozecie sobie dodać, jeśli chcecie, ale to opcjonalnie ^^*). No, ew. mogą być PolHun i PolBel (jakoś tak... nie mam nic przeciwko, a Felek się przecież Rosji nie boi... Natasza tylko trochę straszniejsza... )
Potem... Em... Na temat kuców się nie wypowiem, no, poza kilkoma ;P
Polska - kojarzy mi się Dywizjon 303 podczas WWII Czyli pegaz. Poza tym latanie i wgl XD
Włochy - pegaz. Z magią byłby niebezpieczny dla siebie i swojego otoczenia XD A ziemny nie pasuje Poza tym, jak to stwierdziła Marina w offtopie do naszego ficka: to pasuje do jego tempa ucieczki XD
A Rosja jednorożec z tego powodu co Marina: bo wódka ^^
Szalona hetardka? Well...
* Dzisiaj na WF-ie moja kol czytała dowcipy, bo sobie pobrała na telefon jakieś tam apki, czy coś... No i jest "...i basta!" - co JA usłyszałam? Oczywiście "I pasta!" XD
* Kanadyizm na skalę światową...
* Histeryczny chichot na widok nazw państw i wyobrażanie sobie sytuacji z nimi związanych... - na niemieckim mieliśmy tekst o świętach B. N. w krajach niemieckojęzycznych: Wiedziałście, że Austria/Szwajcaria (teraz nie pamiętam XD) wiesza ogórki na choince? I jeśli ktoś znajdzie tego ogórka, to ma możliwość jako pierwszy otworzyć prezenty. A potem obrzucają samochody papierem toaletowym i/lub pianką do golenia XD Myślałam, że się uduszę ze śmiechu, a w pierwszej ławce siedzę... XD

 

#343 2012-12-19 19:28:56

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Marina: Jak dla mnie, Seszele x Anglia jest nietrafione, bo oni się nie cierpią, a tak szczerze, to nienawiść rzadko przeradza się w miłość. A poza tym dwie wybuchowe osobowości to nie jest dobre połączenie. Można powiedzieć, że wiem to z doświadczenia...
PruHun - patrz wyżej.
Switzy x Liecht... Nie, to brat i siostra. On ją kocha, najmocniej ze wszystkich osób na świecie, ale wyłącznie jako brat.
Co do twych headcanonów i różnic między nimi a moimi... Nie ma to jak uzasadnienia: "bo smoki,
[...], bo art z "Bad Flying Trio" [...] a jakoś. [...] bo tak!" Nie zgadzam się zdecydowanie z Kanadą, BTT (no, Francja mógłby być ewentualnie pegazem [chociaż wątpię], ale reszta - nie), Romano i Nordykami (znaczy się tymi, którzy się różnią - czyli Sve, Dania i Finek) i Rosją. Ale dobra, od tego są headcanony, żeby każdy miał swój.
Yay, Hetaliowe Dzisiaj w Betlejem ukończone!
Opowieści młodej hetardki:
- Zaczynam porównywać swoją klasę i przyjaciół do państw.
- "God rest you merry, Gentleman..." Iggy <3
- Nie uczę się niemieckiego, więc gdy kazano mi zaśpiewać Cichą Noc w tym języku, miałam dosyć kiepską wymowę. Myśl? "Sorki, Ludwig...".
- Historia. O, dzisiaj to się działo. Sojusze, wojny, Napoleon, Roderich, Arthur, Francis, Ivan, Gilbert... Wait... Dlaczego nie mam ani jednego słowa "Austria" w zeszycie, tylko Roderich? I muszę się opanować z pisaniem "Iggy zawarł sojusz z Ivanem"...
Szeh: Rozwaliłaś mnie tym ostatnim punktem xD Chyba trzeba tam spędzić jakieś jedne święta.
I nie bój się, Felek jest twój Ja byłabym pewnie jego najlepszą przyjaciółką, ale jeśli chodzi o coś więcej, to twoje pole walki

Ostatnio edytowany przez Flutterlie (2012-12-19 19:32:01)

 

#344 2012-12-21 14:44:14

Szeherezada

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

A dziękować ^^
Fluttie: Ja tak nie pisze, bo pani nam zeszyty sprawdza I masz rację. Święta u Vasha albo Rodericha byłyby baaaardzo ciekawe XD
Przeżycia młodej hetardki:
* Uczyłam się na historię (musiałam się zgłosić XD) do odpowiedzi. Czego się nauczyłam: Gdy państwo Osmańskie w krwawej bitwie zmiażdżyło wojska serbskie i tym samym przyłączyło do swojego imperium tereny Serbii i Bułgarii, jego następnym celem stały się Węgry (oczywiście w głowie wymyślona z Heci scenka, jak Ela się na Turcję przymierza z patelnią i go wyzywa), ale gdy doszłam do fragmentu o tym, że Turcja pokonała także zjednoczone siły Anglików, Francuzów, Włochów, Niemców i Wegrów, przez konflikty między dowódcami... XD Wyobraziłam sobie, jak Anglia się z Francisem kłóci (no, nawet powodu nie musiałam wymyślać, bo wojnę stuletnią wtedy mieli XD), Włochy się drze: PASTA!, Ludwig na to: "Nein, keine pasta!", a Ela jak widzi z kim ma współpracować robi facepalma. Jak to zobaczyłam w głowie jak odpowiadałam, to pani się zaczęła rozglądać po klasie kto mnie rozśmiesza XD
* Dzisiaj miała być Wigilia dla nauczycieli. Na korytarzach czuć było te wszystkie potrawy: karpia i wgl. Moje koleżanki czuły rybę, a ja placki. Jak się skapnęłam, to powiedziałam, że to pewnie dlatego, że "Głodnemu chleb na myśli". Moja przyjaciółka się przesłyszała (zamiast "chleb" - "chłop" XD), więc zaczęłyśmy z nudów drążyć temat zmienionych przysłów. Efekt? Od teraz będę mówić "Głodnemu pasta na myśli"
* Coś dziwnie zaczęło mnie obchodzić pochodzenie produktów spożywczych... XD

 

#345 2012-12-21 14:57:34

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

U mnie nikt nie sprawdza zeszytów, i chwała Bogu, bo jakby zobaczyli moje notatki, marginesy czy okładki...
Przeżycia młodej hetardki:
- Święta, święta, Finkołaj przyjedzie...
- Nie miałam dziś lekcji (bo Wigilia), więc niestety nic ciekawego w szkole nie było.
- Wczoraj na geografii omawialiśmy atrakcje turystyczne w Europie. Włochy, Węgry, Niemcy, Francja, Hiszpania... Oczywiście wszędzie mam napisane Feliciano, Elka, Ludwig, Francis i Antonio.
- Zamierzam poćwiczyć się w rysowaniu Hetalii, bo zamierzam sobie walnąć:
a) Felka na zeszycie od Polaka
b) Arthura i Alfreda na angielskim
c) Francisa i Matthew na francuskim (Kanada jest w większości angielskojęzyczna, ale ponieważ na okładce angielskiego będzie rozróba , to Matthew postanowił wybrać sobie inny zeszyt )
d) Co najmniej kilkanaście krajów na historii (mam m.in. taki pomysł: Felek z wesołą miną trzyma się liny wystającej z sufitu, niczym liany, Toris jest uczepiony jego nogi i patrzy z przestrachem na stojących niżej Gilberta, Ivanka i Rodericha [rozbiory Rzeczpospolitej], przy czym Gilbo chce pochwycić Felka, Ivan patrzy się na nich z przerażająco niewinną miną, a Roderich, znudzony sytuacją, czeka aż skończy się ta cała szopka i będzie mógł zabrać kawałek Polski; poza tym Anglia, Ameryka, Kanada, Francja, Hiszpania, Włochy S. & N. i może jeszcze ktoś.).

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Schmallenberg